Do Przystani Sezonowej znajdującej się przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 2a, zawitali dzisiaj miłośnicy wodnych sportów motorowych. Kilkadziesiąt szybkich łodzi przypłynęło do Dziwnowa w ramach rejsu z niemieckiego Uckermunde. Wyprawa prowadzona wodami Zalewu Szczecińskiego, Kanału Piastowskiego, wybrzeżem Bałtyku, ponownie kierując się na zalew, jest jednym z głównych elementów odbywającego się rokrocznie w Ucermunde zlotu miłośników szybkich łodzi motorowych.Lodzie_2Na licznie przybyłych mieszkańcach gminy i turystach wrażenie robił nie tylko wygląd łodzi, ich wyposażenie i kształt przypominający choćby łodzie z filmu Miami Vice, ale też dźwięk i moc silników. Swoimi doświadczeniami z ich eksploatacji bardzo chętnie dzielili się właściciele, opowiadając nie tylko osiąganych szybkościach, ale idącym też za tym zużyciu paliwa. Pamiętać przy tym należy, że w łodziach tego typu silniki o mocy 1500KM nie są niczym niezwykłym.

Lodzie_3Dodatkową atrakcją wydarzenia był śmigłowiec, który rejestruje cały rejs z powietrza, a który wylądował na skwerze przy przystani. Jego lądowanie oraz start czy możliwość zerknięcia do środka i zrobienia pamiątkowego zdjęcia, przeciągnęły nie tylko najmłodszych, ale też wielu dorosłych.
Kolejne spotkanie z szybkimi łodziami za rok. Dodatkowe zdjęcia można znaleźć w linku:
https://dziwnow4sailing.org/photo/szybkie-lodzie-motorowe/

Lodzie_8

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*