W minioną niedzielę (04.08.2019 roku) miało miejsce uroczyste podsumowanie trwających od czwartku (1 sierpnia) XIX Regat Unity Line. Punktualnie o godzinie 9.30, rozpoczęła się trwająca blisko dwie godziny ceremonia, podczas której nagrodzono najlepsze załogi i żeglarzy, prowadzonej od czwartku rywalizacji. Należy przy tym dodać, że za sprawą wydzielenia dwóch tras (Standard i Extreme), tegoroczne zmagania były znacząco rozbudowane, a przez to bardziej emocjonujące.
W związku z tym pojawiły się też dodatkowe wyróżnienia, a jednym z nich był Puchar Burmistrza Dziwnowa – „Za wolę walki”, który został przyznany załodze najdłużej pokonującej tzw. trasę Extreme.

Nie zabrakło również miejsca na podziękowania, które były adresowane do wszystkich osób zaangażowanych i wspierających to wydarzenie. Jedną z nich był Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, który – jak uwypuklił to (wręczając pamiątkową statuetkę) komandor honorowy regat, Piotr Stelmarczyk – objawił Gminę Dziwnów całemu żeglarskiemu światu.

Dopisała też pogoda, która w przypadku jachtów ma fundamentalne znacznie. Jak podkreślano – wiało tak, jak powinno, czyli nie za mocno i nie za słabo. Podsumowując regaty – które od piątkowego popołudnia (2 sierpnia 2019 roku) były rozgrywane na dziwnowskim akwenie – wiele mówiono również o ich historii i planach dotyczących przyszłych edycji. Kolejna z nich – XX (jubileuszowa) już za rok.

Szczegółowe zestawienie wyników oraz wyszczególnienie pierwszych trójek w każdej z kategorii, zostanie zamieszczone w ciągu najbliższych dni na stronie www.dziwnow4sailing.pl

Fotograficzne relacja z dnia zakończenia regat, znajduje się w linku: ZAKOŃCZENIE XIX REGAT UNITY LINE