30 kwietnia w Dziwnowie (Ośrodek Sportów Wodnych) odbyły się XVI Regaty Łodzi Monotypowych. Mimo nieprzychylnych prognoz, pogoda generalnie dopisała i co było szczególnie istotne – zamiast deszczu pojawiło się słońce. W rywalizacji wzięło udział łącznie 19 osad, które toczyły zmagania przy momentami dość silnym wietrze. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Wojewoda Zachodniopomorski p. Piotr Jania, który jak sam wspomniał, przez piętnaście lat uczestniczył w regatach i ma z nimi związane jak najlepsze wspomnienia. Burmistrz Dziwnowa p. Grzegorz Jóźwiak, życzył zaś startującym jak najlepszych wyników, podkreślając jednocześnie, że dziwnowskie Regaty Łodzi Monotypowych to wydarzenie mające nie tylko sportowy, ale też rodzinny charakter. Wyniki poszczególnych kategorii:

KOBIETY:
I Miejsce -POLICJANTKI KPP
II Miejsce -OPS Dziwnów

MĘŻCZYŹNI:
I Miejsce- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim
II Miejsce – Straż Graniczna
III Miejsce – Chemicy
IV Miejsce – Kapitanat Portu

OLDBOJE:
I Miejsce Zielono-Szuwarowi
II Miejsce SPS Dziwnów
III Miejsce DZIADKOWIE

JUNIORZY:
I Miejsce – Łepkowski TIM
II Miejsce – Delta SKŁAD
III Miejsce – Pontoniki Przygody
IV Miejsce MARINERO

Gratulujemy zwycięzcom, zaś wszystkim pozostałym osadom dziękujemy za wytrwałość w rywalizacji i sportową postawę na akwenie regat. Mamy nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się na kolejnej (XVII) odsłonie zawodów. Serdecznie pozdrawiamy :-).

Regatom towarzyszyła akcja, której celem było zachęcenie do rejestracji jako potencjalny Dawca komórek macierzystych. Akcja organizowana przez MOSiK w Dziwonie (w ramach ogólnopolskiego programu), przy wsparciu młodzieży gimnazjalnej cieszyła się sporym zainteresowaniem. Tego dnia zarejestrowało się 24 potencjalnych Dawców.
Rejestracja dawców szpiku w Dziwnowie odbyła się pod hasłem WYSTERUJ BIAŁACZKĘ!

(zdjęcie tytułowe pochodzi z portalu www.wdziwnowie.pl)