Regaty zakończone. Łącznie wzięło w nich udział 12 osad. Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco:

MĘŻCZYŹNI

 1. Straż Graniczna
 2. Śnięte Makrele
 3. OSP Stuchowo
 4. Kapitanat Portu
 5. Areszt Śledczy

KOBIETY

 1. Ośrodek Pomocy Społecznej
 2. Dziewczyny Burmistrza

OLDBOJE

 1. Związek Polskich Spadochroniarzy
 2. TakaPaka
 3. Zielono-Szuwarowi

MIESZANA

 1. Wilki Morskie

JUNIORZY

 1. Łepkowski Tim

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali dyplomy i pamiątkowe puchary. Organizatorzy regat pragną serdecznie podziękować uczestnikom regat za emocjonującą rywalizację, która przy dość silnym prądzie wymagała wielu wysiłku. Słowa podziękowania są adresowane także do kibiców, którzy swoim dopingiem wspierali ścigające się osady. Na kolejną odsłonę regat, zapraszamy za rok 🙂

Więcej zdjęć z przebiegu regat można znaleźć w linku: Regaty Monotypowe 2017


Z dużą satysfakcją informujemy, iż XVII REGATY WIOŚLARSKIE ŁODZI MONOTYPOWYCH o Puchar Burmistrza Dziwnowa, odbędą się 30.04.2017 roku (niedziela) w Dziwnowie, na terenie Przystani Sezonowej (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 2a). Wszystkich zainteresowanych prosimy o uwzględnienie tego terminu i … do zobaczenia na starcie !!!

Jak co roku, tak i tym razem do udziału zapraszamy osady złożone z 5 osób (czterech wioślarzy plus sternik). Zachęcamy do startu dorosłych i młodzież w wieku (minimum) gimnazjalnym. Rywalizacja będzie się odbywała na cieśninie Dziwna. Nie jest potrzebny własny sprzęt – wszystko, tj. łodzie i wiosła (włącznie z kapokami) oraz zabezpieczenie ratownicze zapewnia organizator.
W zależności od tego ile zgłosi się osad, rywalizacja będzie prowadzona w kilku kategoriach (m.in. z podziałem na płeć i wiek).
Regaty łodzi monotypowych, to obok dobrze pojmowanej rywalizacji, także rodzinny piknik, na który zapraszamy całe rodziny. Uczestniczącym w wyścigach będzie potrzebny doping, dlatego już teraz zachęcamy do wsparcia swoich osad :-). Zapisy do regat będą się odbywały na miejscu, tj. w namiocie regatowym (Biuro Regat) usytuowanym przy Przystani Sezonowej (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 2a) w dniu regat, tj. 30.04.2016 od godziny 10.00.

Start pierwszych wyścigów jest przewidziany na godzinę 12.15.
O godzinie 11.00 jest planowana zbiórka uczestników, o godzinie 11.45 wszystkich biorących udział w rywalizacji powita Burmistrz Dziwnowa. O godzinie 12.00 będzie miała miejsce odprawa sterników.
Swoje zgłoszenie można również anonsować przed regatami (u koordynatora regat, p. Zbigniewa Jeszki) pod numerem telefonu: (+48) 603 848 334.

Zabezpieczenie zawodów zapewnia Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa „SAR”, Policja Kamień Pomorski, WOPR i OSW Dziwna.

Organizatorem regat jest Stowarzyszenie Płetwonurków „WYDRY”. Współorganizatorzy:
– Gmina Dziwnów
– Miejski Ośrodek Sportu i Kultury w Dziwnowie,
– Dowódca Garnizonu Marynarki Wojennej w Dziwnowie,
– Stowarzyszenie Saperów Polskich,
– Związek Spadochroniarzy Polskich.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*