Tradycyjnie już, tj. zaraz na początku każdego roku, w „Pałacyku Żeglarskim” na Gocławiu, (czyli popularnej wśród żeglarzy szczecińskiej restauracji „Jachtowa”), odbyło się w minioną sobotę uroczyste podsumowanie osiągnięć i dokonań w sezonie żeglarskim 2018. Organizator spotkania – Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski – uhonorował specjalnymi wyróżnieniami tych żeglarzy, kluby, samorządy i instytucje, które w minionym roku w sposób specjalny (poprzez swoje sukcesy, wsparcie lub pracę organizacyjną) zasłużyły się dla zachodniopomorskiego żeglarstwa.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż w gronie wyróżnionych znalazła się nie tylko Gmina Dziwnów, jako organizator Regat Żeglarstwa Sportowego, ale też osoby, które poprzez swoje osobiste zaangażowanie, znacząco przysłużyły się do bardzo dobrych ocen regat organizowanych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Okolicznościowe medale otrzymali: Grzegorz Jóźwiak, Zbigniew Jeszka, Jacek Klimecki.
Specjalne wyróżnienie przypadło także Klubowi Sportów Wodnych „Baltic” Dziwnów (kierowanemu przez Arkadiusza Lenkowskiego).
Szersza relacja z podsumowania roku 2018, będzie wkrótce dostępna na stronie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.